چهارشنبه 24 مهر 1398
تعداد بازدید: 324
تعداد نظرات: 1

دست یابی به رکورد بی سابقه کشت بیش از 4000 هکتار از مزارع نیشکر کشت و صنعت سلمان فارسی

دست یابی به رکورد بی سابقه کشت بیش از 4000 هکتار از مزارع نیشکر کشت و صنعت سلمان فارسی
مهندس سلطانی مدیرعامل کشت و صنعت سلمان فارسی با اعلام پایان کشت نیشکر سال جاری در 4040 هکتار از اراضی این شرکت فرمود؛ زمان مورد نیاز و معمول بازسازی، آماده سازی و تهیه زمین مزارع جهت کشت نیشکر، حداقل 200 روز کاری می باشد ، شركت سلمان فارسي تا یک ماه مانده به شروع کشت(18 تیرماه)، اکثراراضي خود را غرق در سيل مي ديد و حتی یک مزرعه آماده کشت در اختیار نداشتیم.
سلطاني در ادامه با بیان وضعیت بغرنج شرکت در شرایط پساسیلاب، این گونه يادآور شد؛ مجموعه کشت وصنعت سلمان فارسي درشرایطی به این رکورد دست یافت که بخشی از ادوات و ماشین آلات خود را بواسطه صدمه ناشی از سیل در اختیار نداشت. در این شرایط همکارانِ خستگی ناپذیر با هدف پویایی و کاهش خسارت‌های وارده به شرکت به صورت جهادی و شبانه روزی اقدام به بازسازی و بازیابی مزارع نمودند.
از دستاوردهای این کشت می توان به تهیه زمین و آماده سازی بیش از 4000 هکتار از مزارع نیشکر تنها در 80 روز کاری. مجموع عملیات خاک ورزي بالغ بر 61666 هکتار . رکورد بی سابقه میانگین روزانه عملیات خاک ورزي 771 هکتار اشاره نمود.
کل عمليات کشت تنها در 60 روز کاری انجام گرديد. میانگین روزانه کشت، رقم 67.3 هکتار در روز بوده است.
این درحالی است که 2500 هکتار از اراضی این شرکت علاوه بر کشت نیشکر به کشت غیرنیشکری اختصاص یافت که شامل کشت حدود 500 هکتار کلزا و 2000 هکتار گندم می باشد.
این مهم میسر نمی گردید جز با تلاش و همت کلیه پرسنل خدوم اعم از بخش های کشاورزی، ستادی، پیمانکاری، کارگران روستاهای همجوار و دیگر حوزه ها ی پشتیبان.که جاداردازهمه انان تشکروقدردانی نمایم وماباداشتن چنین سرمایه هایی برخودمیبالیم
مهندس سلطانی هدف اصلی این شرکت را رسیدن به شرایط مطلوب قبل از سیل در کمترین زمان ممکن، کاهش خسارت وارده و حفظ نیروی انسانی عنوان نمود. وی افزود تلاش می شود با برنامه ریزی های بعمل آمده امنیت شغلی کارگران و پیمانکاران بومي و عدم قطع منابع درآمدی آنها در شرایط بد اقتصادی محقق گردد.
تصاویر
  • دست یابی به رکورد بی سابقه کشت بیش از 4000 هکتار از مزارع نیشکر کشت و صنعت سلمان فارسی
نظر بینندگان
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت